19 grudnia 2022 roku, w atmosferze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, odbyła się Gala Finałowa III edycji Konkursu „Samorząd Promujący Zdrowie”. Uroczystość miała miejsce w Dworku Białoprądnickim w Krakowie. Wzięli w niej udział Prezydenci, Burmistrzowie, Wójtowie, Starostowie i Marszałkowie  z kilkudziesięciu polskich samorządów. Organizatora Konkursu – Quality Institute – reprezentował Prezes Zarządu, Piotr Celej, który osobiście wręczył certyfikaty reprezentantom nagrodzonych gmin, powiatów i województw.

W konkursie „Samorząd Promujący Zdrowie” organizatorzy nagradzają oraz wskazują opinii publicznej jednostki samorządu terytorialnego, w których podejmowane są nietuzinkowe, oryginalne i skuteczne działania na rzecz rozwoju ochrony zdrowia, profilaktyki zdrowego stylu życia, ekologii, turystyki i promocji aktywności fizycznej. Chodzi o przedsięwzięcia i działania samorządowe ukierunkowane na zdrowie, środowisko naturalne, sport, rekreacje itp.

Uroczystość finałowa w Krakowie stanowiła okazję do złożenia gratulacji Laureatom, prezentacji i promocji nagrodzonych instytucji medycznych oraz wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami Konkursu.

Gali w Krakowie towarzyszył koncert Joanny Rybki-Sołtysiak, aktorki Teatru Muzycznego w Poznaniu oraz uroczysty bankiet wydany na cześć Laureatów Konkursu przez Quality Institute.

Powiat Elbląski na uroczystości reprezentowała Przewodnicząca Rady Powiatu w Elblągu Genowefa Kwoczek, która odebrała nadzwyczajny laur nowoczesności przyznany w kategorii powiaty ziemskie.