Z okazji przypadającej w dniu 15 sierpnia 100. rocznicy „Cudu nad Wisłą” i obchodzonego na pamiątkę tego wydarzenia Święta Wojska Polskiego w kościele św. Bartłomieja w Pasłęku odbyła się religijno-patriotyczna uroczystość.

Prowadzący mszę proboszcz parafii bardzo wyraźnie wskazał, że w tym trudnym dla Polski czasie nastąpiła mobilizacja całego narodu. Hasłem przewodnim walki przeciwko „czerwonej zarazie”, czyli bolszewikom były słowa wypisane na współczesnych sztandarach „BÓG HONOR OJCZYZNA”. Według historyków Bitwa Warszawska była jedną z najważniejszych bitew świata.

We mszy uczestniczyli dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku Marian Matuszczak i wicedyrektor szkoły Lidia Zawarczyńska, wielu mieszkańców Pasłęka i okolic, a także poczty sztandarowe większości instytucji i organizacji regionu. Nie zabrakło również sztandaru Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku. Atmosfera była bardzo podniosła. Wszyscy modlili się za Ojczyznę i rozumieli, że niepodległość nie jest dana raz na zawsze i stale trzeba jej bronić.

Dla kadetów ZSEiT była to kolejna wspaniała lekcja patriotyzmu.

Mimo trwających wakacji oraz stanu epidemicznego, uczniowie potrafili się zmobilizować i przybyć na uroczystość, za co należą im się serdeczne podziękowania.

Reprezentujący szkołę uczniowie:

1. Dominika Rudek