19 listopada w auli Zespołu Szkół w Pasłęku odbyło się spotkanie z Jadwigą Ładą, autorką książek „Floss” oraz „Córeczka”.

Na początku spotkania, pani Jadwiga opowiedziała nam o początkach swojej przygody z pisaniem. Pracowała w katowickiej fabryce domów, gdy ogłoszono konkurs na słuchowisko radiowe Polskiego Radia Katowice. Napisała najlepiej jak potrafiła i otrzymała wyróżnienie.

Jej marzenia odeszły na drugi plan, gdy założyła rodzinę. Pracowała w szpitalu na oddziale kardiologii. Uwielbiała tą pracę. W 1999 roku w służbie zdrowia zaczęły się masowe redukcje etatów, pisarka została zwolniona z pracy. Przez pewien czas nie mogła pogodzić się z utratą pracy, ale w końcu zrozumiała, że nie mogło jej spotkać nic lepszego. Wróciła do pisania książek.

W 2002 roku ukazała się pierwsza książka pt. „Meandry czasu”, a dwa lata później „Córeczka”. Głównym tematem spotkania była książka „Floss” część pierwsza oraz jej kontynuacja, która ukaże się niebawem w dwóch kolejnych książkach. Autorka postawiła na tematykę wojenną, gdyż członkowie jej rodziny walczyli podczas II wojny światowej. Historie związane z tamtym czasem opowiadała jej babcia, która przechowywała wszystkie listy od bliskich, którzy walczyli lub byli w obozach zagłady. Źródłem informacji były dla niej osoby, które poznała w latach młodości i rodziny osób walczących. Usłyszeliśmy również o wspomnieniach z dzieciństwa autorki.

Spotkanie było prawdziwą ucztą duchową dla miłośników pisarstwa Jadwigi Łady. Odbyło się ono w ramach projektu „Wiedza i umiejętności źródłem sukcesu”, współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 (Nr projektu RPWM.02.02.01-28-0018/17).