We wtorek 27 listopada 2018 r. uczniowie klasy pierwszej technikum logistycznego wraz z nauczycielem przedmiotów logistycznych Agnieszką Wojczys uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do FABRYKI MEBLI WÓJCIK w Elblągu. W zakładzie młodzież od strony praktycznej miała możliwość przeanalizowania sprawnej organizacji systemu produkcyjnego wraz z jego najbliższym otoczeniem magazynowo–transportowym oraz systemem jakości.

Wizyta w przedsiębiorstwie rozpoczęła się od krótkiej prelekcji na temat produktów, kontrahentów, wartości firmy, strategii personalnej oraz procesów logistycznych. Zwrócono szczególną uwagę, iż na sukces firmy składa się praca wielu ludzi, o czym uczniowie przekonali się podczas zwiedzania zakładu. Po części oficjalnej młodzież odwiedziła zakład Fabryki Mebli Wójcik przy ulicy Mazurskiej. Uczniowie zobaczyli jak wygląda oraz funkcjonuje magazyn niskiego i wysokiego składowania oraz produkcja mebli na poszczególnych etapach wytwarzania wyrobu gotowego, a także proces pakowania, kompletowania, zabezpieczania ładunku, a także załadunek wyrobów na środek transportu.

Magazyn, który mieliśmy okazję zobaczyć wyposażony jest w wysokiej klasy sprzęty magazynowe oraz środki transportu wewnętrznego. Korzysta z systemu zarządzania magazynem WMS, który zwiększa wydajność przedsiębiorstwa, usprawnia logistykę oraz wzrost wydajności obsługi magazynowej.

Wycieczki edukacyjne, takie jak ta, to możliwość pokazania uczniom zasad funkcjonowania poszczególnych elementów logistyki od strony praktycznej.

Agnieszka Wojczys