We wtorek 13 listopada w Zespole Szkół w Pasłęku odbył się interdyscyplinarny konkurs upamiętniający 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Jego celem było kształtowanie postaw patriotycznych i świadomości własnej tożsamości poprzez pogłębienie i popularyzację wiedzy historycznej oraz polskiego dziedzictwa kulturowego, promowanie idei wolności oraz suwerenności narodów i państw, upowszechnianie innowacyjnych metod edukacyjnych. Pierwszy etap konkursu polegał na przygotowaniu kolażu prezentującego wylosowaną przez klasę postać historyczną, związaną z odzyskaniem niepodległości. Do finału zakwalifikowały się reprezentacje klas I b LO, I tl/tor oraz II a LO. W finale drużyny klasowe zmagały się z zadaniami przygotowanymi przez nauczycieli języka polskiego i historii (rozpoznawali dzieła literackie, postaci historyczne i śpiewali pieśni patriotyczne). Rywalizacja była wyrównana, zwyciężyła drużyna z klasy I b LO, w składzie: Dominika Leleńska, Kornelia Kazimierczuk i Szymon Osiński. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki. Gratulujemy!!!

Info: Zespół Prasowy ZS