W niedzielę 16 września w Lidzbarku Warmińskim odbyły się zawody sportowo-pożarnicze na szczeblu województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Powiat Elbląski reprezentowała drużyna OSP Krzewsk, która rywalizowała z 18 najlepszymi zespołami w województwie.

Start w Lidzbarku był dla strażaków ochotników z OSP Krzewsk podsumowaniem kilkutygodniowego ciężkiego przygotowania. Pełni zapału zawodnicy z OSP Krzewsk celowali w podium zawodów, niestety zabrakło trochę szczęścia, problemy z osprzętem sprawiły, że reprezentacja Powiatu Elbląskiego ukończyła zawody na 8 pozycji spośród 19 zespołów biorących udział w tej imprezie.

Dziękujemy strażakom ochotnikom z OSP Krzewsk za godne reprezentowanie Powiatu Elbląskiego, Gminy Markusy oraz jednostki OSP w Krzewsku. Wiemy, że daliście z siebie wszystko i następnym razem uda się sięgnąć po złoto!

Jednostka OSP Krzewsk korzystała z dotacji celowej z budżetu Powiatu Elbląskiego na zakup 4 szt. radiostacji nasobnych. Powiat Elbląski zadbał także o wizerunek reprezentantów z OSP Krzewsk na zawodach w Lidzbarku Warmińskim, fundując komplet profesjonalnych koszulek technicznych z logo OSP w Krzewsku i herbem Powiatu Elbląskiego. Występ na tej imprezie odbywał się pod patronatem Starosty Elbląskiego.