18 maja po raz szósty zorganizowany został Dzień Otwarty w Domu Pomocy Społecznej w Tolkmicku. Jak co roku, mieliśmy przyjemność gościć m.in. przewodniczącego Rady Powiatu Ryszarda Zagalskiego, radnego Rady Powiatu, członka Zarządu Powiatu Zbigniewa Rutkowskiego, burmistrza Tolkmicka Andrzeja Lemanowicza, zastępcę burmistrza Tolkmicka Józefa Zamojcina, przewodniczącą Rady Miejskiej w Tolkmicku Magdalenę Dalman oraz proboszcza parafii św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku ks. Józefa Grochowskiego, pracowników i mieszkańców zaprzyjaźnionych Domów Pomocy Społecznej, m.in.: Dom Pomocy Społecznej w Rangórach, Dom Pomocy Społecznej we Władysławowie, Dom Pomocy Społecznej „Niezapominajka” w Elblągu, uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kamienniku Wielkim, uczestników Warsztatów Zajęciowych w Tolkmicku oraz mieszkańców Tolkmicka i okolic.

Tego dnia pracownicy socjalni udzielali osobom zainteresowanym wszelkich informacji dotyczących oferty Domu, jak również zapoznawali z procedurami i zwyczajami panującymi w Domu oraz świadczonych przez nasz Dom usług na rzecz mieszkańca. Przy punkcie pielęgniarsko-opiekuńczym każdy mógł poddać się badaniu poziomu glukozy we krwi, zmierzyć ciśnienie tętnicze oraz zapoznać się z ulotkami informacyjnymi na temat chorób serca, układu oddechowego , czy kostno-stawowego. Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Tolkmicku zaprezentowali swoje prace rękodzielnicze, które można było nie tylko podziwiać ale i zakupić .

Integrację uczestników spotkania na świeżym powietrzu w ogrodzie, przy grillowanej kiełbasce, pysznych pierogach, grochówce oraz innych kulinarnych daniach przygotowanych przez nasze kucharki umilały piosenki śpiewane przez Barbarę Klikowicz, zespół „Sentyment” z M-GOK w Tolkmicku oraz zespół „Lazurki” działający przy Elbląskim Stowarzyszeniu Pomocy Humanitarnej im. Św. Łazarza „Lazarus” w Elblągu.

Tegoroczny Dzień Otwarty odbył się przy dużym wsparciu sponsorów, m.in.:

• APTEKA „DOM LEKÓW”

• EL-HURT ELBLĄG

• „IGLOTEX” SKÓRCZ

• MEDEX KRAKÓW

• PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWE „MiD” ELBLĄG

• PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO-USLUGOWE „ASTON” GRONOWO GÓRNE

• SPÓŁDZIELNA MLECARSKA”MLEKOVITA” WYSOKIE MAZOWIEKIE

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wspólna zabawę i zapraszamy na kolejne spotkanie już za rok.

Ewelina Ostrowska
instruktor terapii zajęciowej