6 grudnia Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku odwiedził św. Mikołaj w towarzystwie swoich pomocnic. Uczniowie przygotowali się na przybycie świętego. Dominowały czerwone kolory, świąteczna muzyka, która umilała przerwy. Grzecznym uczniom, nauczycielom i pracownikom Mikołaj rozdawał słodkości.

Jednak nie wszyscy byli obdarowani słodkościami. Na specjalne zlecenie uczniowie klasy IV technikum otrzymali rózgi.

W tym dniu odbywał się również konkurs na najbardziej Mikołajkową klasę. Konkurs wygrała klasa I technikum z wychowawczynią Anetą Wołosz, a drugie miejsce zajęła klasa II liceum z wychowawczynią Anną Turowską. Pani Barbara Żak zorganizowała kiermasz pysznych ciast i przepięknych świątecznych ozdób.

Organizacja tego święta nie byłaby możliwa bez wsparcia sponsorów: Państwa Elżbiety i Jana Świderskich, Pani Elżbiety Gwary, Pani Małgorzaty Chełstowskiej, Państwa Małgorzaty i Piotra Lutomskich oraz  Pani Bożeny Rucińskiej.

Spotkanie z Mikołajem minęło szybko i sprawiło wiele radości. Szkoda, że Mikołajki są tylko raz w roku!

Monika Kucińska