14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej, czyli święto nauczycieli oraz pracowników oświaty. W związku z tym, 13 października 2017 r. w Zespole Szkół Zawodowych w Pasłęku odbyła się uroczysta akademia, w której udział wzięła cała społeczność szkolna: dyrektor Maria Kizyk, nauczyciele, pracownicy administracji oraz słuchacze. Uroczystość uświetnili przybyli goście: wicestarosta Zbigniew Lichuszewski oraz Tomasz Cybulski - kierownik Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Pasłęku.

Akademia rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego. Oprawę artystyczną, pod opieką nauczycielki języka polskiego Małgorzaty Wolskiej, przygotowali słuchacze szkoły, w której i na poważnie, i na wesoło, wierszem i piosenką podziękowano wszystkim pracownikom za trud włożony w edukację i wychowanie oraz za troskę, wyrozumiałość i cierpliwość okazywaną im każdego dnia. Słuchacze wręczyli nauczycielom własnoręcznie przygotowane przez siebie upominki w postaci pomalowanych i ozdobionych techniką decoupage kwiatów z drewna.

Natomiast słuchacz III klasy gimnazjum Sebastian Jarmoliński zaśpiewał swoją autorską energetyczną piosenkę – w ten sposób wyrażając wdzięczność za nauczycielską pomoc przy rozwiązywaniu uczniowskich życiowych problemów.

Po części artystycznej uroczystości głos zabrała dyrektor szkoły, która podziękowała pedagogom za dotychczasową, codzienną, często niełatwą pracę ze słuchaczami i wręczyła nauczycielom Nagrody Dyrektora Szkoły. Wszystkim pracownikom złożyła życzenia: wytrwałości i zadowolenia z wykonywania codziennych obowiązków, a także wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i osobistym.

Następnie głos zabrał Zbigniew Lichuszewski, który w kilku miłych i ciepłych słowach złożył życzenia nauczycielom. Życzył im przede wszystkim zdrowia, radości z podejmowanych przedsięwzięć i sukcesów zawodowych. Wręczył również dyrektor Marii Kizyk i nauczycielce języka polskiego Małgorzacie Wolskiej Nagrody Starosty Elbląskiego.

Na zakończenie, w imieniu pracowników Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Pasłęku oraz swoim, słowa podziękowania i życzenia nauczycielom złożył kierownik OSiW OHP w Pasłęku Tomasz Cybulski. Uroczystość przebiegała w serdecznej i miłej atmosferze.

Małgorzata Wolska