20 września w auli szkolnej Zespołu Szkół w Pasłęku odbyło się uroczyste ślubowanie 153 uczniów klas pierwszych liceum, technikum hotelarskiego i logistycznego oraz branżowej szkoły pierwszego stopnia.

My uczniowie klas pierwszych uroczyście ślubujemy systematycznie i wytrwale pracować nad wzbogaceniem swej wiedzy, wykorzystywać jak najlepiej czas i warunki do nauki… – to fragment roty ślubowania, które złożyli nowi uczniowie Zespołu Szkół. Od tego momentu stali się oni pełnoprawnymi członkami szkolnej społeczności liczącej niemal 500 uczniów i zobowiązali się postępować według ustalonych norm i wartości

W drugiej części uroczystości uczniowie otrzymali od swoich wychowawców legitymacje szkolne. Wychowawcami są: klasa I A LO - p. Elżbieta Czerska, I B LO - p . Sylwia Janiszewska, I Technikum Hotelarskiego – p. Grażyna Sadowska, I Technikum Logistycznego – p. Oksana Mazuryk, I Branżowa Szkoła I stopnia – p. Stefan Wasiuk.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy dużo cierpliwości i wytrwałości w zdobywaniu dalszej wiedzy. Oby nauka stała się fascynującą i satysfakcjonującą przygodą, prowadzącą do rozwoju swoich zainteresowań.

Katarzyna Panimasz