14 kwietnia w Zespole Szkół w Pasłęku odbył się IV Turniej Muzyczny "Muzyka łączy pokolenia", w którym udział wzięli słuchacze Pasłęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz młodzież Zespołu Szkół w Pasłęku. Organizatorami przedsięwzięcia byli członkowie Towarzystwa Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego w Pasłęku - Beata Łuczyńska-Pyra i Tomasz Rozenbajgier. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem "Żołnierska, okupacyjna i patriotyczna nuta". Drużyny seniorów i juniorów odgadywały melodie i wykonawców znanych pieśni patriotycznych, piosenek żołnierskich i utworów z okresu wojennego. Wykazali się przy tym znaczną wiedzą, wskazując wydarzenia historyczne, z okresu których pochodziły prezentowane melodie i odpowiadając na trudne pytania. Potrafili dokończyć urywane piosenki, wspólnie wykonywali proponowane przez organizatorów utwory. W tym roku ponownie zwyciężyli seniorzy 27 do 26, jednak walka była bardzo wyrównana. W skład drużyny seniorów weszły panie: Jolanta Bartoszewicz, Weronika Szaj, Jolanta Nadurska, Katarzyna Żurkiewicz i Teresa Nasiadko. Juniorów reprezentowali: Martyna Antonkiewicz, Martyna Wilczyńska, Kacper Grzyb, Jakub Klarecki i Piotr Matukiewicz. Imprezę wzorowo poprowadził Michał Tyszecki.

Na zakończenie Turnieju podziękowania organizatorom i gratulacje drużynom składały panie: wicedyrektor Elżbieta Wasiuk, która wręczyła nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców, i wiceprezes PUTW Karolina Majcher. Osobne słowa wdzięczności wyraziła pani Elza Strzelecka, która podarowała TPLO płytę z filmem wspomnieniowym "Moje dwie miłości: Wilno - Pasłęk", a skarbnik PUTW pani Janina Mendelewska, w imieniu słuchaczy wręczyła młodzieży cukierki. Organizatorzy zapowiedzieli, iż przyszłoroczna piąta edycja odbywać się będzie pod hasłem "Lata 20., lata 30.", więc przeniesiemy się do okresu międzywojennego, gdy największe triumfy świętowali m.in. Eugeniusz Bodo, Zula Pogorzelska czy Hanka Ordonówna. Już dziś serdecznie zapraszamy!

prezes TPLO Tomasz Rozenbajgier