Studniówka już za nami. 16 stycznia 2016 r. był dla nas magicznym wieczorem. Magiczne dekoracje, zabawy z krainy czarów, lecz przede wszystkim magiczna atmosfera. Był to wieczór, kiedy na przysłowiowe 100 dni przed jednym z najważniejszych egzaminów naszego życia mogliśmy na chwilę odłożyć na bok myśli o maturze, czy egzaminie dyplomowym i oddać się zabawie.

Na naszych niekonwencjonalnych studniówkach nie zapominamy jednak o tradycji, a więc bal zaczęliśmy od poloneza. Tuż po nim mogliśmy wysłuchać przemówień Barbary Koniecko, naczelnik Gabrieli  Effenberg ze Starostwa Powiatowego w Elblągu oraz Aleksandry Hońko i Joanny Jastrzębskiej, które pełniły wymagającą cierpliwości funkcję wychowawcy. Mieliśmy też przyjemność podziękować nauczycielom za wspólnie spędzone lata oraz trud, jaki włożyli w naukę i motywację nas do pracy, choć nie zawsze było tak łatwo.

Po kolacji przyszedł czas na zabawę, który spędziliśmy tańcząc i bawiąc się. Osoby, które pod talerzami znalazły znak pik lub karo uformowały dwie drużyny, które dzielnie walczyły o wygraną  w konkurencjach takich jak krykiet pelikanem, czy malowanie róż na czerwono na czas. Nietypowe? Może i tak, lecz w Krainie Czarów właśnie tak urozmaica się czas królowej, która niestety jest zbyt chętna do ścinania głów swoich podwładnych. Nagrodą dla zwycięskiej drużyny była pierwsza wskazówka, która miała pomóc w odnalezieniu niesfornego i spóźnialskiego królika.

Nie zabrakło też miejsca na wspomnienia. Przy prezentacji naszych zdjęć mogliśmy wrócić do wspólnych przeżyć, do chwil zarówno zabawnych jak i pełnych ciężkiej pracy. Miło było zobaczyć jak każdy z nas zmienił się przez te lata. Zwieńczeniem imprezy był wspaniały tort w formie cylindra. Resztę tej niezwykłej nocy spędziliśmy bawiąc się i tańcząc aż do rana.

Autor artykułu - Martyna Dąbrowska klasa IV LPGG