6 czerwca już po raz siódmy w Zespole Szkół w Pasłęku, odbył się Turniej Muzyczny „Muzyka łączy pokolenia”, organizowany przez Towarzystwo Przyjaciół LO w Pasłęku. Tym razem uczestnicy zmagali się z muzyką z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX w.

W tym roku dwie drużyny: seniorów z Pasłęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku (Anna Majecka, Teresa Nasiadko, Hanna Olszak, Jadwiga Nadurska i Kazimiera Żurkiewicz) i juniorów z Zespołu Szkół w Pasłęku (Jakub Sułkowski, Michał Potrapeluk, Łukasz Wróbel, Kamila Markisz i Paulina Kogut) rywalizowały w siedmiu kategoriach muzycznych. Uczestnicy musieli m.in. rozpoznać utwór po melodii, podać wykonawcę piosenki, dośpiewać przerwany fragment znanych szlagierów czy też zaśpiewać wybraną piosenkę. Dodatkowo obie drużyny mogły powiększyć pulę swoich punktów odpowiadając na pytania organizatorów. Imprezę prowadziły dwie uczennice: Nikola Mendelewska i Kornelia Kazimierczuk.

Tym razem wygrała drużyna seniorów. Na zakończenie spotkania, nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców przy Zespole Szkół w Pasłęku wręczyła dyrektor Elżbieta Wasiuk, a podziękowania na ręce organizatorów złożyła prezes PUTW Helena Mendelewska.

W przyszłym roku odbędzie się ósma edycja, której hasłem przewodnim będzie muzyka z bajek i programów telewizyjnych.