preloader
Przejdź do treści.

Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym po raz kolejny dało swoim uczniom i nauczycielom szansę na rozwój. Nauczyciele przedmiotów artystycznych oraz pełnoletni uczniowie mogą bowiem uczestniczyć w dofinansowanym przez Unię Europejską projekcie „Wiem jak, i pracuję-staże zawodowe uczniów Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym szansą do szybkiego zatrudnienia”.

„W lipcu wielu z młodych artystów po raz pierwszy w życiu zaczęło pracę, mając okazję, by przekonać się na własnej skórze w jaki sposób funkcjonują firmy, które działają w oparciu o umiejętności projektowe, fotograficzne, czy ogółem warsztatowe. Jednak nie był to początek przygody. On miał miejsce nieco wcześniej, nie wyruszyliśmy do zaprzyjaźnionych firm bez odpowiedniego przygotowania. Pierwsze spotkania z pracodawcami odbyły się zaraz po szkoleniach z Komunikacji interpersonalnej oraz Design Thinking.

 

"Design Thinking - metoda rozwiązywania problemów. Jest to proces, który łączy w sobie kreatywność i innowacyjność, skupiając się na potrzebach przyszłych użytkowników i odbiorców rozwiązania"

Przez dwa dni dwie grupy uczniów i grupa nauczycieli uczestnicząc w szkoleniach znajdowała, projektowała i testowała rozwiązania na nietypowe i typowe problemy, w czym pomogło szkolenie z komunikacji interpersonalnej. Poprzez pracę zespołową mogli dzielić się zadaniami, wykorzystywać swoje mocne strony i wreszcie - przejść do najważniejszego projektu warsztatów - rozwiązania wybranego przez siebie problemu w funkcjonowaniu szkoły. Zajęcia okazały się niezwykle przydatne, podczas zajęć z myślenia projektowego dowiedzieliśmy się w jak bardziej zorganizowany sposób wcielać swoje pomysły w życie i pozwolić im zaistnieć w materialnej formie, odpowiadając przy tym na potrzeby naszych przyszłych klientów, czy pracodawców. Przekonaliśmy się również jak wielkie znaczenie ma sprawna komunikacja, zwróciliśmy też uwagę na rzeczy, które wcześniej niekoniecznie wydawały nam się przydatne. Dodatkowym plusem była niewątpliwie forma obu szkoleń, trenerzy przekazali nam wiedzę oraz umiejętności w przyjazny i zrozumiały sposób, wzbogacając szkolenia o interesujące, czasem zabawne zadania - nie obyło się bez potłuczonych jajek!

Nauczyliśmy się znajdować, czasami nietypowe, rozwiązania na przeróżne problemy i zagadnienia.
Z pewnością wykorzystamy nabyte umiejętności w przyszłości. Teraz w lipcu i sierpniu czekają nas już tylko staże zawodowe u pracodawców w elbląskich firmach.”

 

Julia Salińska, Nina Rękawik, kl III, uczestniczki projektu

logo staze

 

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski