Klub Horse-Shoe w Elblągu obchodzi w tym roku 25-lecie istnienia. W czerwcu 1993 r. Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu dokonał formalnej rejestracji tej dyscypliny sportowej w Polsce pod nazwą rzut podkową. Elbląski Klub jest pierwszym w kraju, który od chwili rejestracji propaguje z powodzeniem tę dyscyplinę wśród elblążan, mieszkańców regionu i kraju.

Miłośnicy tej oryginalnej dyscypliny rekreacyjnej spotkali się 9 czerwca w podelbląskim Jagodnie. Podczas części oficjalnej przedstawiciele władz samorządowych Elbląga, powiatu elbląskiego i okolicznych gmin skierowali wiele ciepłych słów do elbląskich entuzjastów rzutu podkową.

Klub Horse-Shoe z okazji swego jubileuszu otrzymał od zaproszonych gości pamiątkowe dyplomy i upominki. Specjalne grawertony z tej okazji ufundowała Polska Federacja Rzutu Podkową oraz zaprzyjaźniony Klub Sportowy „Siodło” z Kępniewa.

Na turniej stawiły się drużyny z Bydgoszczy, Trójmiasta, gmin powiatu elbląskiego i oczywiście reprezentacja gospodarzy. Rywalizowało łącznie 19 drużyn w turnieju drużynowym open oraz kategoriach indywidualnych kobiet i mężczyzn. W zawodach łącznie wzięło czynnie udział 95 zawodniczek i zawodników. Impreza zgromadziła ponad 100 osób.

W czasie oficjalnego otwarcia zawodów 25-lecia Klubu „HORSE-SHOE” Elbląg specjalnymi statuetkami oraz gadżetami klubowymi nagrodzono byłych Prezesów klubu: Remigiusza Rochnę, Ryszarda Kapustę, Marka Murdzię, Henryka Liskiewicza i Renatę Dmochowską.

Uczestnicy zawodów zostali poczęstowani ciastami upieczonymi przez członkinie Klubu Horse-Shoe, kawą i herbatą oraz pieczywem ze smalcem własnego wyrobu i ogórkiem kiszonym.

Pogoda sprzyjała zawodnikom i organizatorom, co przekładało się na świetną atmosferę panującą wśród uczestników turnieju. Na zakończenie imprezy najlepsze drużyny otrzymały okolicznościowe puchary i nagrody rzeczowe. Rozegrano też, po raz pierwszy, turniej indywidualny „NAJ” dla zawodniczek i zawodników, którzy uzyskali najmniej punktów.

Końcowe wyniki przedstawiają się następująco:

Turniej samorządów powiatu elbląskiego

1. GMINA Godkowo                                                                      1023 pkt.

2. GMINA Markusy                                                             960 pkt.

3. GMINA Gronowo Elbląskie .                                            758 pkt

Turniej drużynowy

1.Klub HSC LOTOS -   1110 pkt.

3.Klub „Siodło”I - 1052 pkt.

3.Gmina Godkowo I - 1023 pkt.

Turniej indywidualny kobiet

1. Górska Teresa                    „SIODŁO” I Kępniewo                    329 pkt.

2. Dmochowska Renata                     TEAM RM Elbląg                  283 pkt.

3.Srebnik Natalia                  GODKOWO II                                 254 pkt.

Turniej indywidualny mężczyzn

1. Jarmużek Andrzej  „PELIKANY” Bydgoszcz                405 pkt.

2.Bakun Wojciech                 RACHOWO I                                   384 pkt.

3. Stański Marek                   „JEDNOŚĆ” Bydgoszcz       378 pkt.

Turniej indywidualny „NAJ” system pucharowy

KOBIET

1.Żukowska Elżbieta  „SIODŁO” Kępniewo

2.Zapolska Irena         „HORSE-SHOE” Elbląg

3.Zachwieja Zofia      „PELIKANY” Bydgoszcz

4.Jabłońska Wiesława            „HORSE-SHOE” Elbląg

Turniej indywidualny „NAJ” system pucharowy

MĘŻCZYZN

1.Arkabus Dariusz                             „HORSE-SHOE” Elbląg

2.Fijałkowski Roman                         „HORSE-SHOE” Elbląg

3.Górski Ireneusz                               „SIODŁO” Kępniewo

4.Ambrożuk Michał                           KPEC Bydgoszcz

Wszystkim sponsorom, darczyńcom, osobom zaangażowanym w przygotowanie, przeprowadzenie zawodów serdecznie dziękujemy w imieniu Klubu „HORSE-SHOE” Elbląg.