Wielkim sukcesem zakończył się sezon dla dziewczęcej drużyny unihokeja z Godkowa, która wystąpiła na dwóch prestiżowych imprezach w Polsce. Pierwszy turniej odbył się w Zielonce. W dniach 19 - 20 maja rozgrywano klubowy finał Mistrzostw Polski Młodziczek. W gronie dziesięciu ekip znalazły się dwie warmińsko-mazurskie, które zresztą odegrały w imprezie czołowe role. Dziewczęta z Godkowa zajęły czwarte miejsce, które jest wielkim sukcesem. Do szczęścia zabrakło naprawdę niewiele.

Ale co nie udało się w Zielonce, udało się w Elblągu (26-27.05.2018), gdzie tydzień później rozgrywano XXV Międzynarodowy Festiwal Unihokeja. Były to jednocześnie Finały Ogólnopolskich Igrzysk Dzieci dla dziewcząt i chłopców klas VI i młodszych szkół podstawowych. W Festiwalu udział wzięło 85 zespołów – 1260 uczestników z 14 województw. Podczas Festiwalu rozegrano 214 meczów, wybrano najlepszych strzelców, najlepszych zawodników i najlepszych bramkarzy w poszczególnych kategoriach wiekowych. Zawodniczki Szkoły Podstawowej z Godkowa stanęły na podium Szkolnych Mistrzostw Polski pokonując rówieśniczki z ZSS Poznań 3:0 w meczu o brązowy medal. Jest to wielki sukces uczennic z Godkowa.

Skład: Jechna Zofia, Przybysz Julia, Bogdanowicz Weronika, Wąsowska Kinga, Mandryk Maja, Szypluk Klara, Gajownik Łucja, Taranko Aleksandra, Barszcz Oliwia, Wąsowska Julia, Jaczewska Gabriela. Trener - Michał Dutkiewicz.

Michał Dutkiewicz