Na obiektach sportowych Zespołu Szkól Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku odbyła się IX edycja Gimnazjady Sportowej. Przy pięknej słonecznej pogodzie gimnazjaliści rywalizowali w dwóch dyscyplinach sportowych: piłce siatkowej (dziewczęta) i piłce nożnej (chłopcy).

W turnieju piłki siatkowej, po eliminacjach grupowych, do półfinałów awansowały cztery zespoły . W pierwszym meczu półfinałowym Gimnazjum Rychliki pokonało 2:0 w setach zespół z Miłakowa, natomiast w drugim meczu reprezentacja Młynar wygrała z Dobrym 2:1. Pokonane drużyny zmierzyły się w meczu, którego stawką były brązowe medale. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszły młode siatkarki z Dobrego, pokonując 2:0 Gimnazjum Miłakowo.

Zacięty i emocjonujący był finał turnieju, w którym drużyna z Rychlik pokonała zespół z Młynar 2:0, tym samym zdobywając złote medale i Puchar Starosty Elbląskiego.

Równie dużo emocji dostarczyły rozgrywki piłki nożnej chłopców. Piłkarze rywalizowali systemem „każdy z każdym”. Po rozegraniu wszystkich meczy pierwsze miejsce i Puchar Starost Elbląskiego przypadło reprezentacji Gimnazjum w Miłakowie, drugie miejsce wywalczyli chłopcy z  Rychlik, natomiast trzecie  miejsce zdobyli uczniowie z Dobrego.

Wręczenia medali i pucharów dokonał dyrektor ZSEiT Marian Matuszczak oraz w imieniu starosty elbląskiego radny Rady Powiatu Tomasz Rozenbajgier.

Końcowa kolejność w turnieju piłki nożnej :

1. Gimnazjum Miłakowo
  2. Gimnazjum Rychliki
  3. Gimnazjum Dobry

Końcowa kolejność turnieju piłki siatkowej:

1. Gimnazjum Rychliki
  2. Gimnazjum Młynary