Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku uczestniczyli w 23. Targach Akademia, które po raz kolejny odbyły się na Wydziale Prawa i Administracji UG na Bałtyckim Kampusie Uniwersytetu Gdańskiego w Gdańsku Oliwie.

Podczas Targów zaprezentowało się wiele szkół wyższych z całej Polski i tegoroczni maturzyści mieli okazję zapoznania się z bogatą ofertą kształcenia państwowych oraz prywatnych uczelni, uzyskiwali informacje dotyczące oferowanych kierunków i specjalności.

W programie przewidziano również uczestnictwo w wykładach i otwartych prezentacjach, podczas których uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi studenci. Dużym zainteresowaniem cieszył się wykład prowadzony przez ekspert Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej Marię Pająk-Majewską „Jak przygotować się do egzaminu maturalnego z matematyki?” Naszej młodzieży klasy mundurowej nie mogło zabraknąć również na wykładzie dr Wojciecha Woska, wykładowcy WSAiB im. Kwiatkowskiego w Gdyni „Ślady na miejscu zbrodni”. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy prawidłowo zabezpieczyć ślady w miejscu zdarzenia, poznali różne metody pracy kryminologa oraz mieli okazję zabezpieczyć pozostawione przez siebie ślady.

Wyjazd na Targi wpisał się w tradycję szkoły, wspomaga maturzystów w podjęciu decyzji dotyczącej przyszłej ścieżki edukacyjnej. Teraz przyszedł czas na skupienie na nauce, żeby uzyskane wyniki na maturze pozwalały spełniać marzenia.

Aneta Wołosz