Przejdź do treści.

W dniach od 20 maja do 3 czerwca 2023 roku ostatnia grupa dziesięciu uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku wraz z opiekunami panią Sylwią Szcześniak i panią Izabelą Puzio przebywała w Rimini w ramach projektu Akredytacja Erasmus + „Europejskie staże droga do profesjonalizmu”.

Uczniowie zdobywali doświadczenie zawodowe w trzech sektorach: gastronomicznym, ekonomicznym oraz w agrobiznesie. Praktykanci realizowali swoje staże u włoskich przedsiębiorców. Pracowali w restauracjach, w siedzibie w Sistema Turismo, w dziale administracji oraz na gospodarstwie specjalizującym się produkcją roślinną. Dzięki temu nabyli oni nowe umiejętności oraz doskonalili swoje kompetencje językowe w zakresie języka angielskiego i włoskiego.

Ponadto podczas pobytu również aktywnie spędzali wolny czas. Między innymi zwiedzili San Marino – jedno z najmniejszych państw w Europie, gdzie wysłuchali od pani przewodnik życiorysu św. Marinusa. Odwiedzili także Park Italia in Minatura, tu mogli zobaczyć Włochy w pigułce. Poznali historię urokliwego miasteczka Rimini. W trakcie pobytu korzystali również z pięknych piaszczystych plaż, spędzając czas na kąpielach oraz grze w siatkówkę. Restauracja hotelowa przygotowywała dla uczestników projektu bardzo zróżnicowane menu, co pozwoliło na poznanie różnych smaków nowych potraw.

Jedna z opiekunek – pani Izabela Puzio, biorąc udział w ob shadowing, podniosła swoje kwalifikacje i zdobyła nowe doświadczenie zawodowe w branży gastronomicznej. Przez tydzień współpracowała z kucharzami restauracji La Cappa, która głównie serwowała dania kuchni śródziemnomorskiej oraz pizzę. Pani Iza nie tylko przyglądała się pracy kucharzy, ale również aktywnie uczestniczyła w przygotowywaniu potraw.

Na koniec odbytego stażu młodzież otrzymała certyfikaty potwierdzające udział w mobilności. Pełni wrażeń, bogatsi o nowe doświadczenia wrócili do Polski, mając nadzieję, że to nie był ich ostatni wyjazd z ERASMUSEM.

Tym wyjazdem kończy się realizacja bieżącego projektu, w którym uczestniczyło 26 uczniów i 3 nauczycieli wykonujących mobilności w trzech europejskich krajach. Przed nimi jeszcze uroczyste podsumowanie i prezentacja nabytych kompetencji.

Projekt finansowany ze środków unijnych na kwotę 54.992 euro.

Info ZSEiT: Aneta Wołosz

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 170747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski