Przejdź do treści.

Tym razem klasa III OLa odbyła swoje szkolenie w 9 BBKPanc pod opieką nauczycieli: Moniki Kucińskiej i Bolesława Czechowskiego.

W poniedziałek po przyjeździe czekała na kadetów niespodzianka. Uczniowie zostali zakwaterowani w kontenerach mieszkalnych, takich, jak dla żołnierzy na granicy polsko-białoruskiej. Wszyscy musieli przestrzegać regulaminu oraz harmonogramu obozu. Każdy dzień rozpoczynał się pobudką o godz. 6.00 i zaprawą fizyczną o godz. 6.30. Kadeci odbyli trening musztry, zgodnie z planem szkolenia, oraz trening na hali sportowej, a także sprawdzian, czyli strzelanie z karabinków pneumatycznych. Wyniki strzelania były rewelacyjne. Zwyciężył Filip Gnatkowski –osiągając wysoki wynik 48 pkt. na 50 możliwych. Drugie miejsce zajęła Wiktoria Pielech - 45 pkt., a trzecie - Hubert Kałuski - 44 pkt. W ramach szkolenia kadeci uczestniczyli w pokazie broni strzeleckiej i sprzętu wojskowego w parku wozów bojowych (wraz ze słuchaczami Akademii Marynarki Wojennej z IV roku), brali udział w apelu Brygady, podczas którego była zbiórka pieniężna na Kingę Rydz – małą córkę żołnierza. Uczniowie kl. III OLa codziennie uczestniczyli w treningu musztry, w zajęciach w hali sportowej i korzystali z basenu. Kadeci brali również udział w pokazie bloku szkoleniowego: sal saperskich, trenażerów czołgistów, samobieżnej armatohaubicy „GOŹDZIK”, makiety terenu, sal taktyki i rozpoznania. Mieli także okazję doskonalić swoje umiejętności w Wojskowej Straży Pożarnej i uczestniczyć w zajęciach z SERE, czyli surwiwalu, przetrwania ,unikania, oporu i ewakuacji z terenu zajętego przez przeciwnika. Zwyciężyła drużyna Wiktorii Pielech „CIOCIA ANIA”, drugie miejsce zajęła drużyna Fabiana Dziengo „AGENCI 07”, a trzecie ex aequo drużyny Sary Winogrodzkiej „LEGIUNIA” i Damiana Wilka „MUSK”. W ostatnim dniu obozu nastąpiło rozliczenie sprzętu kwaterunkowego i podziękowanie Dowódcy Brygady za gościnę i możliwość odbycia krótkiego, ale intensywnego szkolenia. Przez cały pobyt panowała przyjazna atmosfera. Na pewno nie był to stracony czas. Klasa III OLa doskonaliła współdziałanie w zespole i integrowała się.

Czołem żołnierze 9BBKPanc. Dziękujemy.

Info: uczniowie/kadeci III A klasy mundurowej LO ZSEiT PASŁĘK przy współpracy opiekunów: mgr Moniki KUCIŃSKIEJ i nauczyciela szkolenia wojskowego mjr rez. Bolesława CZECHOWSKIEGO.  

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 170747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski