Wraz z końcem roku 2022 zakończyliśmy w naszej szkole, trzeci już, dwuletni projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego: Plastyk – zawód z przyszłością.

Realizacja projektów wspiera uczniów i nauczycieli, szeroko pojętą działalność edukacyjną naszej szkoły. To możliwości podnoszenia kompetencji jak i umiejętności praktycznych niezbędnych, naszym zdaniem, w dzisiejszych czasach.

Kadra doskonaliła się w zakresie kształcenia zawodowego związanego ze specyfiką kształcenia artystycznego w tym: malarstwo cyfrowe, modelowanie i tworzenie projektów 3D, cyfrowe narzędzia do rzeźbienia, jak również przez dwa lata doskonali się w pracy z uczeniem w zakresie kompetencji kluczowych, w tym myślenia krytycznego.

Uczniowie po warsztatach z komunikacji interpersonalnej, krytycznego myślenia oraz szkoleń z zakresu obsługi i wykorzystania cyfrowych narzędzi do modelowania, rzeźbienia i projektowania, odbyli staże wakacyjne u pracodawców z branż reklamowych, projektowych i przemysłów kreatywnych. Młodzież wysoko ceni sobie taką praktyczną formę zdobywania wiedzy. Niejednokrotnie kontynuuje potem pracę u danego pracodawcy po skończeniu szkoły.

Zdobyte przez nauczycieli i uczniów umiejętności, w połączeniu ze specjalistycznym wyposażeniem i oprogramowaniem, zakupionym w ramach projektu, sprzyjają stwarzaniu atrakcyjnych warunków rozwoju dla młodzieży w obszarze projektowania i przemysłu kreatywnego oraz kompetencji kluczowych.

„Plastyk – zawód z przyszłością” zrealizowano w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Oś priorytetowa: RPWM.02.00.00 Kadry dla gospodarki. Rozwój kształcenia i szkolenia zawodowego - projekty ZIT bis Elbląg.

LSP GG