Po długiej przerwie w minionym tygodniu  wychowankowie grupy VI, dzięki wieloletniej współpracy z  Poradnią - Psychologiczno – Pedagogiczną w Elblągu, mieli możliwość udziału w projekcie  z  doradcą zawodowym ,,Wyprawa na 3K Kariera, Kompetencje, Kreatywność”. Są to wydarzenia organizowane w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2021. Warsztaty miały służyć pomocą w poznaniu własnych umiejętności, uzdolnień, predyspozycji, oraz pozostałych innych czynników wpływających na kształtowanie naszej drogi zawodowej. Chłopcy poznali strategię planowania swojej kariery i jakie kompetencje mogą do niej wykorzystać. Podczas zajęć okazało się, że nasi wychowankowie są kreatywni i są w posiadaniu umiejętności, które w przyszłości będą mogli wykorzystać i inspirować się do planowania swojej przyszłości zawodowej. Nadeszły czasy, gdzie umiejętności tj. np.  naprawy uszkodzonego sprzętu, urządzeń, zniszczonych mebli, malowanie są jednym z najbardziej potrzebnych uzdolnień w branży, gdzie nie zastąpi go robot. Najważniejsze są chęci, motywacja i przyjemność z wykonywanych czynności,  a to jest już pierwszy krok do wyuczenia zawodu, który być może zanika, a jednak jest bardzo potrzebny na rynku pracy.

Opracowała:
Katarzyna Filip