Ministerstwo Sportu informuje, iż w związku z pojawiającymi się sygnałami dotyczącymi potencjalnego negatywnego wpływu niektórych granulatów stosowanych na boiskach ze sztuczną trawą na zdrowie użytkowników, planowane jest pilotażowe badanie boisk, w celu zbadania stanu faktycznego. W związku z powyższym oferuje się zarządcom/właścicielom takich boisk przeprowadzenie darmowego badania.

Celem takiego badania nie jest identyfikacja ewentualnych nieprawidłowości na poszczególnych boiskach, lecz próba oceny zagrożenia toksykologicznego w ujęciu systemowym, celem eliminacji/zmniejszenia ryzyka w ramach przyszłych inwestycji.

Poprzez udział w badaniu, zgłaszający udziela Ministerstwu Sportu zgodę na wykorzystanie wyników badań w celach statutowych, natomiast Ministerstwo Sportu zobowiązuje się do przekazania przedmiotowych wyników badań.

Szczegółowe informacje znajdują się w podanym linku: