V sesja Rady Powiatu w Elblągu odbyła się 29 marca 2019 r. Rozpoczęła się od miłego akcentu, jakim było uhonorowanie Marcina Liszcza, zdobywcy srebrnego medalu na Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych Abu Dhabi 2019. Marcin walczył z zawodnikami z Izraela, Monaco i Portugalii. Był to pierwszy występ zawodników judo Olimpiad Specjalnych Polska na Światowych Igrzyskach. Na co dzień Marcin Liszcz jest pracownikiem Zakładu Aktywności Zawodowej w Kamionku Wielkim.

W bloku informacyjnym starosta Maciej Romanowski złożył sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu w Elblągu za okres od 15 lutego 2019 r. do 29 marca 2019 r.

Następnie radni zapoznali się ze sprawozdaniem z działalności Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu i informacją o stanie porządku i bezpieczeństwa publicznego na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Elblągu w 2018 roku, które przedstawił zastępca komendanta miejskiego Policji Tomasz Piaskowski.

Informację o stanie bezpieczeństwa Powiatu Elbląskiego w zakresie ochrony przeciwpożarowej za 2018 rok omówił komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu Łukasz Kochan.

Raport o stanie sanitarnym Powiatu Elbląskiego za rok 2018 złożył państwowy powiatowy inspektor sanitarny Marek Jarosz.

Ewa Micuda, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu, przekazała informację dotyczącą podziału środków na realizację programów aktywizujących lokalny rynek pracy na 2019 rok.

Radni podjęli również 19 uchwał, zgodnie z wcześniej przyjętym porządkiem obrad, oraz zapoznali się z informacjami o złożonych interpelacjach i zapytaniach oraz udzielonych na nie odpowiedziach.

Materiał TRUSO.tv z ostatniej sesji Rady Powiatu.