Przejdź do treści.

15 marca w pasłęckim Parku Ekologicznym odbyły się Mistrzostwa Województwa Zrzeszenia LZS w Biegach Przełajowych. Tradycyjnie z dobrej strony zaprezentowali się uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku, którzy zdobyli łącznie 3 medale (1 złoty i 2 brązowe) oraz 3 miejsca w pierwszej „10”.

W kategorii juniorów młodszych, którzy rywalizowali na dystansie 2500 m, I miejsce wywalczył Adam Ochnik, natomiast na III miejscu bieg ukończył Adrian Bochniak. Kolejny medal – brązowy zdobyła Wiktoria Sobocińska w biegu na 1500 m, a tuż za nią na IV miejscu uplasowała się Agata Talkowska.

Ostatni bieg zawodów odbył się na dystansie 3000 m w kategorii juniorów. Blisko medalowej pozycji w tym biegu był Janusz Szymański, który ostatecznie zajął IV miejsce, natomiast Bartłomiej Słowiński dobiegł do mety na IX miejscu.