Niezmiernie miło nam poinformować, że uczennica klasy II b Zespołu Szkół w Pasłęku, Ada Pałyska została laureatką XVIII Edycji Konkursu „Barwy Wolontariatu”. Uroczysta Gala z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza odbyła się 10 grudnia pod patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie.

Ada swoją przygodę z wolontariatem rozpoczęła już w gimnazjum, gdzie pomagała w wielu akcjach charytatywnych i zbiórkach na rzecz Stowarzyszenia „Jutrzenka”. Obecnie aktywnie działa w Szkolnym Kole Wolontariatu i w każdą środę odwiedza Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą w Marwicy, gdzie pomaga dzieciom w odrabianiu lekcji i spędza z nimi czas. Jest osobą wrażliwą na krzywdę drugiego człowieka, koleżeńską, otwartą i ciekawą świata, a co najważniejsze potrafi zgromadzić wokół siebie innych, którzy chcą pomagać. Wolontariuszka lubi pracę z dziećmi i osobami starszymi.

W 2015 roku została laureatką „Ósemki” Miasta i Gminy Pasłęk w XXI Edycji Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Wówczas, spośród wszystkich wolontariuszy z Pasłęka, została wytypowana do Centralnej Edycji „Ośmiu Wspaniałych. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.