3 października, w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, został zorganizowany „Dzień Otwarty” Środowiskowego Domu Samopomocy w Przezmarku oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej we Władysławowie.

Spotkanie rozpoczęła dyrektor DPS "Krokus" Bożena Ryc, która serdecznie przywitała przybyłych gości m.in. starostę Macieja Romanowskiego, dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Elblągu Tomasza Domżalskiego, radnego Powiatu Elbląskiego Romana Koguta, radnego Gminy Elbląg Zenona Marcińczuka oraz przedstawicieli zaprzyjaźnionych placówek wraz z uczestnikami.

Spotkanie miało na celu zaakcentowanie problemów, z jakimi borykają się ludzie chorzy psychicznie. Podczas części oficjalnej można było zapoznać się z charakterystyką placówek, jak również obejrzeć występy wokalne ich podopiecznych. Zaproszeni goście świetnie bawili się podczas zabawy tanecznej do której przygrywał nam DJ „Duduś”. W trakcie całej imprezy można było skosztować potraw przygotowanych samodzielnie przez uczestników.

Goście z dużym zainteresowaniem oglądali placówkę oraz wyposażenia pracowni, w których odbywają się codzienne zajęcia. Spotkanie upłynęło w miłej i przyjaznej atmosferze.

Małgorzata Subocz