Wakacje za pasem, a na uczniów Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym spływają zaszczyty, nagrody i wyróżnienia w konkursach regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych. Po sukcesach młodzieży na Konkursie Regionalnym Średnich Szkół Plastycznych „Teraz Chopin 2010” w Olsztynie, gdzie uczniowie LP otrzymali następujące nagrody:
"Teraz Chopin" - Malarstwo: Miriam Stołowska , nagroda równorzędna
"Teraz Chopin" - Plakat: Daria Rucińska - 1 nagroda
Damian Jakubiuk - 2 nagroda
Anna Michalak , wyróżnienie
Paula Świtek , wyróżnienie
Joanna Walkiewicz , wyróżnienie
"Teraz Chopin" - Rzeźba:
Wojciech Linkiewicz - 3 nagroda
przyszedł czas na dalsze. W drodze trójetapowych eliminacji w I Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Malarskie inspiracje muzyką Chopina” Rzeszów 2010 wyłoniono trzech laureatów oraz wyróżniono siedmiu uczestników.
Uczennica klasy II Miriam Stołowska otrzymała wyróżnienie z prawem udziału w Malarskich Kursach Mistrzowskich w Łańcucie w dniach 14-27 lipca 2010, prowadzonych przez profesorów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i Warszawie.

Konkurs został zorganizowany pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Dominika Lewicka-Klucznik

Zdjęcie numer 1 w artykule: Sukcesy uczniów Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym

praca Miriam Stołowskiej