Zespół Szkół w Pasłęku i Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej z dniem 01.04.2010 r. rozpoczęli realizację projektu ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Priorytet: VII. Promocja Integracji Społecznej
Działanie: 7.2. Przeciwdziałanie wykluczeniu i wzmocnienie sektora ekonomii społecznej
Poddziałanie: 7.2.1 Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym
Projekt skierowany jest do 24 uczniów szkoły w wieku 17-25 lat oraz 26 osób w wieku 45+ zagrożonych wykluczeniem społecznym z Miasta i Gminy Pasłęk. Celem projektu jest wzrost aktywności społecznej i zawodowej mieszkańców Miasta i Gminy Pasłęk.
W dniu 21 czerwca na auli odbyło się uroczyste otwarcie projektu. Dyrektor szkoły Pan Edward Skalij przedstawił kadrę zarządzającą projektem oraz powitał uczestników życząc wytrwałości w realizacji działań. Pani koordynator E. Wasiuk przedstawiła najbliższe działania i terminy realizacji.
W tym samym dniu odbył się wyjazd do EURES do Olsztyna, gdzie uczestnicy projektu wysłuchali prezentacji doradcy EURES o aktualnych wydarzeniach EURES w kraju, o stronach internetowych, o zagranicznych ofertach pracy.
W ramach projektu odbyły się ponadto zajęcia aktywizacji społeczno-zawodowej dotyczące ubezpieczeń społecznych, które poprowadził przedstawiciel firmy ubezpieczeniowej Hestia oraz zajęcia z wizażu. Zajęcia cieszyły się zainteresowaniem, Panie uzyskały wyczerpujące informacje o trendach w sztuce wizażu, o sposobach dbania o wygląd zewnętrzny. Kilku uczestników uzyskało indywidualne porady dotyczące makijażu twarzy.
Przed młodzieżą i dorosłymi jeszcze wiele działań, w tym Kursy zawodowe kurs prawa jazdy kat. B, kurs obsługi kasy fiskalnej, minimum sanitarnego, kurs kelner-barman)
Zapraszamy firmy do składania ofert na organizację powyższych kursów informacja o przetargu na stronie: zspaslek.edu.pl, Tel. 55 2481061).
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Uroczyste otwarcie projektu „Zadbaj o swoje kwalifikacje”