Od dnia 3 kwietnia 2018 r. w Wydziale Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Elbągu została uruchomiona elektroniczna usługa:  „System Wysyłania Powiadomień”. Usługa polega na wysyłaniu wiadomości sms do osoby uprawnionej do odbioru wyprodukowanego prawa jazdy lub dowodu rejestracyjnego pojazdu. Usługa jest bezpłatna i dobrowolna. Jedynym warunkiem skorzystania z niej jest wskazanie aktualnego numeru telefonu komórkowego. Operatorem systemu jest Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A.

Mamy nadzieję, że ten sposób komunikacji z petentami, podobnie jak wprowadzony kilka lat temu system kolejkowy, ułatwi kontakt i załatwianie spraw w Starostwie Powiatowym w Elblągu.

Jednocześnie informujemy, że niezależnie od powiadomień sms status załatwianych spraw można sprawdzić bezpłatnie pod adresem www.pojazd.pwpw.pl (podając numer rejestracyjny i 5 ostatnich znaków nr nadwozia) oraz www.kierowca.pwpw.pl (podając imię, nazwisko i PESEL).