26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków. To coroczne święto ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. Jego najważniejszym przesłaniem jest promowanie nauki języków obcych, wielojęzyczności i różnorodności językowej. W tym roku nasza szkoła włączyła się w obchody tego święta i była to dla nas okazja do wspólnej zabawy. Podjęliśmy różnorodne działania: przygotowano kawiarenkę językową, wyeksponowano gazetki tematyczne związane z obchodami tego wydarzenia w Europie, na korytarzach naszej szkoły pojawiły się nazwy wybranych przedmiotów w kilku językach. Uczniowie mieli możliwość założyć stroje promujące kraje europejskie, a niektórzy malowali na twarzach flagi.
W ramach obchodów tego wydarzenia odbył się konkurs na plakat promujący Europejski Dzień Języków, quiz językowy, w którym uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą na temat języków obcych, znajomością przysłów, flag, słynnych utworów literackich i muzycznych. Zwycięzcami quizu została klasa III B LO. Na zakończenie dnia odbył się wieczór filmowy.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i osobom zaangażowanym w przeprowadzenie Dnia Języków Obcych. Zapraszamy do wspólnej zabawy już za rok!

Organizatorzy- Zespół Języków Obcych