Dnia 5 września 2017 r. w obecności Pani Dyrektor Marii Kizyk, nauczycieli oraz Kierownika Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Pasłęku Pana Tomasza Cybulskiego, nowy rok szkolny 2017/2018 oficjalnie rozpoczęli słuchacze Zespołu Szkół Zawodowych w Pasłęku. Reforma oświaty dotknęła także naszą placówkę. Gimnazjum dla Dorosłych zostało przekształcone w Szkołę Podstawową dla Dorosłych z oddziałami gimnazjalnymi. Pierwszą klasę Gimnazjum dla Dorosłych zastąpiła VII klasa Szkoły Podstawowej dla Dorosłych.

Uroczystość rozpoczęła się wysłuchaniem hymnu państwowego, po którym głos zabrała Pani Dyrektor. Przywitała młodzież bardzo serdecznie, zwłaszcza nowych słuchaczy, poinformowała o zmianach w szkole wynikających z wdrażanej reformy oświaty, zasadach klasyfikacji i promocji w szkole dla dorosłych, odczytała list Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty skierowany do młodzieży i  życzyła wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności.

Następnie słowo do słuchaczy, skierował Pan Tomasz Cybulski, który życzył wychowankom powodzenia w nowym roku szkolnym.

W Zespole Szkół Zawodowych w Pasłęku rozpoczął się kolejny rok zmagań w zdobywaniu nowej wiedzy, czas kolejnych doświadczeń, czas umożliwiający pogłębianie zainteresowań i odkrywania nowych pasji.

Tekst i zdjęcia: Joanna Jachimek

zsz