Wiele radości przedszkolakom z Przedszkola nr 1 w Pasłęku sprawili uczniowie klasy trzeciej liceum o nachyleniu pedagogicznym z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku, organizując zajęcia w świątecznej atmosferze.

W poniedziałek, 19 grudnia uczniowie klasy pedagogicznej odwiedzili w przedszkolu trzy i czterolatki, aby w szczególny sposób umilić oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Uczennice - odpowiednio przebrane i wyposażone w przeróżne materiały i niespodzianki - przygotowały zajęcia w trzech grupach przedszkolnych. Wraz z maluchami tworzyły portrety Mikołaja i pomagały wykonać łańcuch, który zawisł na przedszkolnej choince. Podczas zajęć rozbrzmiewała radosna muzyka świąteczna. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści o Bożym Narodzeniu i odpowiadały na pytania dotyczące magii świąt.

Przedszkolaki czekały na wizytę Mikołaja, ale tym razem – w zastępstwie – przybyła Pani Mikołajowa, która przyniosła wszystkim milusińskim małe niespodzianki i wytłumaczyła, jak ciężko pracuje Mikołaj nad przygotowaniem wymarzonych prezentów.

Spotkanie było nadzwyczaj udane i przebiegało w bardzo świątecznym nastroju.

Dzieci czekają na kolejne odwiedziny młodzieży!

Opiekunki: Aneta Wołosz i Marzena Pankiewicz