W dniu 17.11 2016 r. w Starostwie Powiatowym w Elblągu odbyło się szkolenie kadry kierowniczej jednostek samorządu terytorialnego z terenu powiatu elbląskiego z zakresu spraw obronnych i zarządzania kryzysowego. Szkolenie prowadził Starosta Elbląski Maciej Romanowski przy współudziale pracowników merytorycznych Starostwa.

Tematem szkolenia było: „Realizacja zadań obronnych i zarządzenia kryzysowego na szczeblu Powiatu w stanie gotowości obronnej państwa czasu kryzysu wywołanego działaniami terrorystycznymi oraz zabezpieczenie potrzeb Sił Zbrojnych”.

W zajęciach zrealizowano zagadnienia:

• z zakresu spraw obronnych
  1. Zadania, zasady i organizacja akcji kurierskiej realizowanej przez WKU Elbląg i samorządy powiatu.
  2. Przebieg akcji kurierskiej realizowanej przez Starostwo Powiatowe w Elblągu.
  3. Organizacja doręczania kart powołania w trybie akcji kurierskiej na terenie Powiatu Elbląskiego
  • z zakresu spraw kryzysowych
  1. Ogólne zasady wprowadzania stopni alarmowych.
  2. Procedury wprowadzania stopni alarmowych w jednostkach samorządowych powiatu.

Stanisław Sołowiej