Młodzież z Liceum Plastycznego po raz kolejny dowiodła, że kontakt ze sztuką może nieść za sobą duży ładunek emocji. 29 października w Centrum Handlowym „Ogrody” w Elblągu uczniowie ożywili popularne obrazy, wcielając się na kilka godzin w postacie namalowane ręką mistrzów. Zaczynając od „Krzyku” Edwarda Muncha, a kończąc na „Śmierci skąpca” Hieronima Boscha, każdy odwiedzający w tym dniu centrum handlowe mógł z bliska przyjrzeć się scenom z najsłynniejszych dzieł sztuki malarskiej.

Przestrzeń galerii handlowej zamieniła się w galerię sztuki, umożliwiając wszystkim odwiedzającym chwilę zadumy i refleksji. Wszystkie bowiem obrazy zostały dobrane tak, aby zachęcić do zatrzymania się i rozmyślania nad ważnymi momentami w życiu ludzkim. Tematem dzieł był człowiek i zagadnienia egzystencjalne, z którymi zmaga się na przestrzeni wieków – miłość, wyobraźnia, przemijanie, lęk, śmierć.

Projekt miał na celu przybliżenie ważnych dla historii sztuki dzieł malarskich szerszemu gronu odbiorców. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie: C.H. Ogrody za wsparcie i udostępnienie przestrzeni, nauczycielom za organizację. Przede wszystkim zaś uczniom – za przygotowanie wydarzenia i wytrwałe odgrywanie powierzonych im ról.

Anna Bazylczyk, Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym