Starostwo Powiatowe w Elblągu wraz z Dyrekcją Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej zapraszają 3-osobowe drużyny ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu elbląskiego do udziału w XVI Olimpiadzie „Przyroda i historia Powiatu Elbląskiego”. Termin zgłaszania drużyn do Starostwa Powiatowego w Elblągu, Wydziału Promocji Powiatu, Edukacji, Kultury i Sportu upływa 10 kwietnia br.

Turnieje dla poszczególnych grup wiekowych odbędą się w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku odpowiednio w terminach:

- dla uczniów klas V i VI szkół podstawowych – 21 kwietnia br. (godz. 10 00)

- dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych – 22 kwietnia br. (godz. 10 00)

Szczegóły i warunki udziału w olimpiadzie określa Regulamin Olimpiady, który znajduje się w załączniku PDF poniżej.

pdf Regulamin XVI olimpiady (201 KB)

Tegorocznym zadaniem do wykonania i zaprezentowania jest model ptaka chronionego, występującego na terenie powiatu elbląskiego wraz z opisem. Oprócz rozgrywek indywidualnych w formie testu, składającego się z 50 pytań, uczniowie biorą także udział w rozgrywkach drużynowych, rozwiązując 4 zadania otwarte.

Podobnie jak w latach ubiegłych na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody i wyróżnienia, zarówno w kategorii indywidualnej, jak i zespołowej.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Olimpiadzie!