Dnia 7 lipca 2015 roku mieszkanki Domu Pomocy Społecznej w Rangórach wybrały się na wycieczkę do Braniewa. Znajduje się tam najmniejszy w Polsce i jedyny w województwie Ogród Zoologiczno – Botaniczny, który powstał w latach pięćdziesiątych. W czasach swej świetności zoo zamieszkiwało 200 gatunków zwierząt. Dziś możemy zobaczyć w nim unikalną roślinność, tj. tulipanowca, miłorząb japoński, dąb piramidalny, różaneczniki. W braniewskim ogrodzie żyją lamy, konie Przewalskiego, owce grzywiaste, pawie niedźwiedzie brunatne, małpy, króliki, osły i inne. Największą atrakcją dla Pań okazał się wilk oraz niedźwiedź. Zwierzęta te to drapieżniki wzbudzające w nas podziw i respekt. Rozczulaliśmy się również nad maleńkimi pisklętami kokoszek, które tłoczyły się do swych mam.

Z zoo udaliśmy się na pobliski ryneczek, tam mieszkanki zrobiły niewielkie, ale jakże sprawiające radość zakupy. Następnie poszliśmy na krótką modlitwę do Bazyliki mniejszej św. Katarzyny Aleksandryjskiej.

Ostatnim przystankiem był Frombork, gdzie zatrzymaliśmy się i zjedliśmy orzeźwiające lody u stóp Wzgórza Katedralnego.

Mieszkanki wróciły do Domu radosne i pełne wrażeń…

Agnieszka Iwon - terapeuta DPS Rangóry

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Wycieczka do Braniewa