Podczas sobotniej gali III edycji konkursu Floriany w Otrębusach pod Warszawą, w siedzibie zespołu „Mazowsze” wręczono prestiżowe statuetki za najlepsze inicjatywy dla społeczności lokalnych z udziałem OSP i samorządów.

Wśród laureatów znalazła się jednostka OSP Godkowo za wspólny projekt z Gminnym Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji „Coolturalnie Słowianie czyli strażackie działania z dawno zapomnianym”. Powyższe działania były w ubiegłym roku współfinansowane ze środków z Zarządu Powiatu w Elblągu w ramach zadania publicznego: kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

W ramach projektu druhowie z OSP w Godkowie byli współorganizatorami Palinocki - imprezy plenerowej nawiązującej do Nocy Świętojańskiej organizowanej przez GOKSiR w Godkowie. Przeprowadzone zostały również warsztaty rękodzieła "słowiański ogień" oraz krawieckie „tańcowała igła z nitką”. Zakupiono także instrumenty na warsztaty muzyczne: djambee oraz perkusję.

Wszystkie te działania wywarły bardzo duże wrażenie na kapitule konkursu i to właśnie jednostce OSP w Godkowie, jako jedynej z województwa warmińsko-mazurskiego przypadł laur za inicjatywę społeczną w kategorii Aktywizacja seniorów i integracja pokoleń.

Pragniemy podziękować za wsparcie w realizacji projektu lokalnym samorządom; Starostwu Powiatowemu w Elblągu oraz Urzędowi Gminy w Godkowie.

Serdeczne podziękowanie składamy również Marszałkowi Województwa Warmińsko-Mazurskiemu Gustawowi Markowi Brzezinowi za otrzymaną nagrodę, jest to dla naszej jednostki bardzo duże wyróżnienie.

Magdalena Przybysz-Pietrzak