Trwa Rok Generała Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego, ustanowiony przez Radę Miejską w Elblągu z okazji przypadającej w tym roku 110. rocznicy urodzin Honorowego Obywatela Elbląga.  Z tej okazji 28 września odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej poświęcona Generałowi. Rano w Parku im. Gen. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego, który znajduje się przy ul. Żeromskiego, została odsłonięta pamiątkowa tablica ku czci wielkiego patrioty.

Uroczysta sesja Rady Miejskiej odbyła się w Centrum Sztuki Galeria El, w przeddzień 110 rocznicy urodzin Generała. Wzięli w niej udział między innymi członkowie rodziny, przedstawiciele władz województwa, duchowieństwa, samorządowcy, służby mundurowe oraz dzieci i młodzież z elbląskich szkół.

Podczas sesji Rada Miejska przez aklamację przyjęła uchwałę upamiętniającą Generała Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego. Gościom oraz osobom zaangażowanym w organizację obchodów roku Generała wręczone zostały również pamiątkowe medale. W imieniu władz powiatu elbląskiego medal odebrał starosta Maciej Romanowski.