19 września uczniom Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym złożył wizytę holenderski poeta – Arco van Ieperen. Jest on lektorem języka angielskiego na elbląskiej uczelni PWSZ. Udziela się w również w Elbląskim Klubie Literackim.

W ramach zajęć z języka angielskiego uczniowie z wszystkich klas naszej szkoły udali się na dwugodzinne warsztaty. Wspólnie z panem Ieperenem czytaliśmy i interpretowaliśmy jego wiersze, takie jak:”The Counterweight of Beauty”, „Hiccup” czy „Hallowe’en”. Mieliśmy również okazję poznać tajniki sztuki pisania. Na zakończenie wręczyliśmy poecie grafikę wykonaną przez uczennicę naszej szkoły.

Podsumowując - to spotkanie z prawdziwym i doświadczonym twórcą pozwoliło nam na odkrycie nowych możliwości i talentów, a także na zupełnie inne spojrzenie na literaturę i porównanie jej ze sztuką. Z pewnością otworzyło nam umysły na nowe inspiracje i uruchomiły wyobraźnię.

Alicja Święcka, kl.III, LP GG