26 czerwca br. w Elblągu na terenie Targowiska Miejskiego odbył się 43 Konkurs o tytuł „najlepszego kierowcy” regionu elbląskiego. Impreza odbyła się pod patronatem Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego, Prezydenta Elbląga oraz Starosty Elbląskiego w ramach tegorocznych Dni Elbląga. Konkurs został zorganizowany przez Automobilklub Elbląski przy współudziale:

- Departamentu Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Elblągu,

- Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Elblągu,

- Wydziału Ruchu Drogowego KM Policji w Elblągu,

- Polskiego Związku Motorowego OZDG Sp. z o.o. w Gdyni,

- OK BRD Zarządu Okręgowego PZM w Gdańsku.

W Imprezie uczestniczyło 20 kierowców rywalizując w konkurencjach jazdy sprawnościowej w kat. prawa jazdy : B, C i D oraz w części teoretycznej odpowiadając na pytania testowe z przepisów ruchu drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy przed lekarskiej ofiarom wypadków drogowych.

Najliczniejsze uczestnictwo kierowców w Konkursie było ze strony takich pracodawców jak :

- PKS Sp. z o.o. Elbląg, PZM OZDG (Fiat/Peugeot) oraz PSP.

W końcowej punktacji części teoretycznej i praktycznej, najlepsze wyniki uzyskał Kłoskowski Adam reprezentujący PKS Elbląg i to on zdobył puchar i nagrodę Prezydenta Elbląga. Drugie miejsce w końcowej klasyfikacji zajął Karolkiewicz Piotr także z PKS Elbląg zdobywając puchar i nagrodę Marszałka Województwa a trzecie miejsce Chromiuk Tomasz zdobywając puchar i nagrodę rzeczową ufundowaną przez Starostę Elbląskiego.

W poszczególnych konkurencjach najlepsze wyniki osiągnęli :

- w kat. B (samochody osobowe) – Kirol Mariusz otrzymując puchar i nagrodę ufundowaną przez Dyrektora WORD w Elblągu,

- w kat. C (samochody ciężarowe) – Bytner Ariel otrzymując puchar + nagrodę ufundowaną przez Starostę Elbląskiego,

- w kat. D (autobusy) – Kłoskowski Adam zdobywając puchar i nagrodę rzeczową ufundowaną przez Prezesa Spółki PKS w Elblągu.

Wszyscy kierowcy sklasyfikowani na II i III miejscu w poszczególnych kat. prawa jazdy otrzymali dyplomy okolicznościowe.

Starostwo Powiatowe reprezentowała Pani Genowefa Kwoczek która w imieniu Starosty Elbląskiego wręczyła wyróżnionym kierowcom puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez Zarząd Powiatu.

W czasie imprezy uczestnicy jak i zgromadzona licznie publiczność mogła zapoznać się z :

- pokazem sprzęty PSP w Elblągu oraz poradami w zakresie ratownictwa drogowego,

- prezentacją nowych samochodów wystawionych przez Spółkę PZM OZDG (Fiat, Jeep, Peugeot).

Na zakończenie imprezy wszyscy uczestnicy i osoby towarzyszące zostali poczęstowani grochówką ufundowaną przez Automobilklub Elbląski a ugotowaną społecznie przez strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej z miejscowości Ogrodniki. Impreza odbyła się w miłej atmosferze przy dobrej pogodzie.

Automobilklub Elbląski