Warmińsko-Mazurski Jarmark Wyrobów Artystycznych SztukaTERRIA odbędzie się 4 grudnia w CSE „Światowid” w Elblągu.

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, zaprasza osoby indywidualne, grupy twórców, galerie lub instytucje zajmujące się rękodziełem, rzemiosłem, wyrobem produktów żywności naturalnej, prowadzące swoją regionalną twórczość  do zaprezentowania się na Warmińsko-Mazurskim Jarmarku Wyrobów Artystycznych SztukaTERRIA.

Jarmark odbędzie się 4 grudnia w CSE „Światowid”, natomiast zgłoszenia przyjmowane są do 20 listopada.

SztukaTERRiA. Warmińsko-Mazurski Jarmark Wyrobów Artystycznych, jest imprezą wystawienniczo–handlową organizowaną w celu zaprezentowania przedmiotów sztuki rękodzielniczej oraz produktów żywności naturalnej.

W jarmarku udział mogą wziąć osoby indywidualne, grupy twórców, galerie lub instytucje zajmujące się rękodziełem, rzemiosłem, wyrobem produktów żywności naturalnej, prowadzące swoją twórczość na obszarze województwa warmińsko-mazurskiego.

Przedmiotem Jarmarku są wyroby rękodzieła ludowego, przedmioty twórczości artystycznej oraz produkty żywności naturalnej tj. ceramika, zabawki, biżuteria, rzeźba, hafty, ozdoby, frywolitki, dekoracje świąteczne, upominki, obrazy, koronka, rysunek na szkle, plecionkarstwo, wyroby z bursztynu, metalu i drewna, pamiątkarstwo i inne oraz produkty żywności naturalnej (wędliny, pieczywo, nabiał, miody bez zawartości alkoholu itp.).

Stoiska zostaną podzielone na jedenaście kategorii:
- WSPÓLNE DZIEŁO – przedmioty wykonane przez świetlice szkolne i środowiskowe, warsztaty terapii zajęciowej, szkoły, stowarzyszenia itp.
- KOBIECE FANABERIE – biżuteria.
- IDĄ ŚWIĘTA – ozdoby bożonarodzeniowe, dekoracje świąteczne itp.
- SPA DLA CIAŁA I DUSZY – mydełka, kosmetyki naturalne, świece itp.
- ZABAWKI – pluszaki, lalki itp.
- SZTUKA LUDOWA – rzeźba, koronki, wyszywanki, frywolitki, motywy folkloru itp.
- MODA I SWOBODA – torebki, portfele, odzież itp.
- DOMOWE KLIMATY – dekoracje domowe, obrazy, poduszki, akcesoria kuchenne, grafiki itp.
- ARTYSTYCZNE DROBIAZGI - pocztówki, zakładki książkowe, breloki itp.
- CUD, MIÓD I MALINA – produkty żywności naturalnej.
- ROZWIŃ SWOJĄ PASJĘ – artykuły do tworzenia rękodzieła.

info: warmia.mazury.pl