Kolejne rządowe środki trafią do naszego regionu! Premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki pierwszej edycji pilotażowego Programu Inwestycji Strategicznych – Rządowy Funduszu Polski Ład. Dzięki bezzwrotnym dofinansowaniom zmodernizowane zostaną m.in.: szkoły, drogi czy oczyszczalnie.

droga, orzeł

Dodatkowe pieniądze na inwestycje przyspieszą rozwój naszego regionu! Województwo warmińsko-mazurskie otrzymało środki m.in. na:

- budowę sieci kanalizacji sanitarnej w Piasutnie,

- modernizację infrastruktury drogowej na terenie powiatu nidzickiego,

- rozbudowę specjalnego ośrodka szkolno-wychowawczego w Ełku,

- zagospodarowanie brzegu jeziora Wydmińskiego poprzez budowę plaży z obiektami towarzyszącymi,

- przebudowę i modernizację stacji uzdatniania wody w Młynarach,

- budowę oświetlenia drogowego w gminie Kurzętnik,

- rozbudowę układu drogowego przez budowę ul. Plażowej i modernizację ul. Pstrowskiego w Olsztynie,

- rozbudowę i przebudowę oczyszczalni ścieków w Pozezdrzu,

- budowę pływalni przy SP 2 w Lidzbarku,

- modernizację kotłowni miejskiej na biomasę we Fromborku,

- budowę sali gimnastycznej w Węgorzewie,

- przebudowę drogi gminnej Trękusek-Kaborno,

- budowę hali sportowo-widowiskowej w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku.

Polski Ład dla wszystkich obywateli!

Lepsza i bardziej dofinansowana służba zdrowia, niższe podatki, wyższa płaca i zamożniejsze polskie rodziny. To właśnie istota Polskiego Ładu. Rządowy plan rozwoju na lata pomoże nam wyjść z kryzysu wywołanego pandemią COVID-19 i zrobić epokowy skok cywilizacyjny.

W ramach Polskiego Ładu uruchomiono Rządowy Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych skierowany do samorządów w całym kraju.

Rządowy Funduszu Polski Ład – pierwszy nabór rozstrzygnięty

Od 2 lipca do 15 sierpnia 2021 r. trwał pierwszy pilotażowy nabór wniosków. Każda jednostka samorządu terytorialnego (JST) czy związek JST mógł zgłosić maksymalnie trzy wnioski o dofinansowanie, w tym: jeden wniosek bez kwotowego ograniczenia, jeden wniosek, którego wartość dofinansowania nie przekroczyła 30 mln zł oraz jeden wniosek z dofinansowaniem nie przekraczającym 5 mln zł.

Dzięki rządowemu programowi i bezzwrotnemu wsparciu nasz region ma szanse na szybki rozwój.  Rządowy Fundusz Polski Ład umożliwia realizacje inwestycji, które są nam najbardziej potrzebne.

Korzyści z Polskiego Ładu

Istotą Polskiego Ładu jest zapewnienie lepszej i bardziej dofinansowanej służby zdrowia, niższych podatków, a zarazem wyższej płacy Polaków. Dodatkowo rządowy plan rozwoju na lata pomoże nam wyjść z kryzysu wywołanego pandemią COVID-19 i zrobić epokowy skok cywilizacyjny.

Rządowy Fundusz Polski Ład wspiera zrównoważony rozwój i nowe inwestycje m.in. w drogi, transport publiczny, kanalizacje, szkoły czy boiska. Program wspiera rozwój lokalnej przedsiębiorczości. Firmy z naszego regionu będą uczestniczyły w pracach nad wygranymi projektami, tworząc nowe miejsca pracy. Działania te poprawią warunki życia naszych mieszkańców.

Kwota dofinansowania uzyskango przez Powiat Elbląski to 10 982 547 zł. Ogólna kwota dofinansowania dla samorządów terytorialnych z powiatu elbląskiego to 50,6 mln zł.  W spotkaniu uczestniczył Starosta Elbląski Maciej Romanowski.

Więcej informacji dostępne na stronach:

Województwo Warmińsko​_Mazurskie lista
Województwo​_Warmińsko​_Mazurskie​_20211025.xlsx 0.02MB