W dniach 7-8 listopada uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej przy DPS „Krokus” we Władysławowie udali się na wycieczkę do Warszawy. Celem wyjazdu było poznanie najważniejszych i najciekawszych miejsc w stolicy, zdobycie nowej wiedzy i doświadczeń. Dla niektórych uczestników Warsztatu była to pierwsza wizyta w stolicy.

Pod kierunkiem przewodnika zwiedzanie rozpoczęło się od wizyty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Starówka zachwyciła pięknem Zamku Królewskiego, Kolumny Zygmunta III Wazy oraz powagą Pałacu Prezydenckiego.

Niezwykłym przeżyciem dla uczestników była wizyta w Centrum Nauki Kopernik, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się. Mieli okazję przeprowadzić wiele doświadczeń naukowych, poznać mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, fizyki, chemii i wszechświata.

Spacer po Łazienkach Królewskich i zwiedzanie Pałacu Myślewickiego, Pałacu na Wyspie, Amfiteatru Antycznego, Nowej Oranżerii, Starej Pomarańczarni oraz Belwederu to atrakcje drugiego dnia pobytu w Warszawie. Wycieczkę zakończyło zwiedzanie Stadionu Narodowego.

Wycieczka była bardzo udana. Dostarczyła uczestnikom wielu wrażeń, stali się bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia.

Danuta Szpakowska