7 listopada 2019 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Gronowie Elbląskim odbył się IV Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt o Puchar Starosty Elbląskiego. W zawodach uczestniczyły drużyny ze szkół w Zwierznie, Nowakowie, Gronowie Elbląskim i Starym Polu.

Po zaciętej i wyrównanej walce zwycięzcą Turnieju została drużyna dziewcząt z SP Nowakowo przed SP Stare Pole, SP Zwierzno i SP Gronowo Elbląskie. Najlepszą Zawodniczką Turnieju została Natalia Mikusek (SP Zwierzno) a Bramkarką Amelia Stecyk (SP Gronowo Elbląskie).

Wytypowano również najlepsze zawodniczki w każdej drużynie: Otylię Szulc w SP Nowakowo, Julię Rychter w SP Stare Pole, Emilię Bielińską w SP Zwierzno i Wiktorię Śliwińską w drużynie z Gronowa Elbląskiego. Trzy najlepsze drużyny otrzymały puchary i medale, najlepsza Zawodniczka i Bramkarka zawodów pamiątkowe statuetki, najlepsze zawodniczki poszczególnych ekip nagrody rzeczowe w postaci piłek.

Organizator Turnieju UKS ,,Tajfun” Gronowo Elbląskie dziękuje Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Gronowie Elbląskim za nieodpłatne udostępnienie hali a Staroście Elbląskiemu za wsparcie finansowe zawodów.

Marek Piepiórka, sekretarz Klubu