3 września uczniowie Zespołu Szkół w Pasłęku rozpoczęli nowy rok szkolny 2018/19. Zebranych uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości powitała dyrektor Elżbieta Wasiuk, która w szczególnych słowach zwróciła się do uczniów klas pierwszych, życząc wszystkim wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywanej wiedzy, umiejętności i nowych doświadczeń.

W inauguracji roku szkolnego wzięli udział Starosta Elbląski Maciej Romanowski, Członek Zarządu Powiatu Joanna Naspińska, Burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Pasłęku Edward Skalij oraz Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Pasłęku Robert Papierowski.

Uroczystość ta była wyjątkowa jeszcze z dwóch powodów. Pierwszym z nich był jubileusz 30-lecia pracy w szkolnictwie, który obchodził Mariusz Ficak oraz 25-lecia pracy, który obchodzili wicedyrektor Katarzyna Panimasz oraz Tadeusz Gębarowski. Kolejnym powodem było wręczenie stypendiów starosty za wysokie wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe.

Nowy rok to czas nowych możliwości dla ponad 400 uczniów, którzy kształcą się w ZS aż w 17 oddziałach klasowych, to też czas pogłębiania wiedzy i odkrywania nowych pasji, dlatego też życzymy wszystkim sukcesów i radości. Niech ten rok będzie jeszcze lepszy niż poprzedni.

E. Czerska