Przejdź do treści.

Zawody odbyły się 5 maja przy pięknej wymarzonej, wiosennej pogodzie. Centrum zawodów znajdowało się na terenie naszej przepięknej Bażantarni przy zabytkowej muszli koncertowej. Na starcie zjawili się tradycyjnie uczniowie z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego z Kamionka Wlk. pod opieką niezawodnego Mateusza Gagjewa, także biegacza, oraz SP-14, GIM. Nr 3, GIM. Nr 7 i innych szkól.

Był to klasyczny bieg na orientację. Zawody które odbyły się przy pomocy systemu SI /SPORT-IDENT/ czyli elektronicznego pomiaru czasu. Każdy zawodnik otrzymał tzw. chip, który zakłada się na palec lub wiesza się na ręce lub szyi. Natomiast na każdym punkcie kontrolnym jest stacja, która wczytuje do chipa czas przybycia zawodnika. Po osiągnięciu mety, każdy z uczestników otrzymuje gotowy wydruk z osiągniętym czasem oraz międzyczasami na poszczególnych odcinkach. Wyniki są gotowe od ręki.

Każda kategoria wiekowa miała swoją trasę do pokonania i w zależności od wieku liczba punktów oraz długości tras były zróżnicowane. Start odbywał się co 3 minuty, w danej kategorii wiekowej. Limit czasu wynosił 90 minut. W poszczególnych kategoriach zwyciężali niekoniecznie faworyci. Z uwagi na skalę mapy 1: 7 500 (1cm >>> 75 m) oraz ulistnienie i przez to pogorszoną widoczność rzeźby zawodnicy mieli pewne problemy z zaliczaniem punktów kontrolnych. W kategorii OPEN-K zwyciężyła Małgorzata Bączek przed Janiną Banach (Pasłęk), a trzecia była Magdalena Orzechowska.  

W kategorii rodzinnej zwyciężyła rodzina Borkowskich, drugie miejsce zajęła rodzina Różalskich, trzecie miejsce zajęła rodzina Krause. Dlatego warto biegać na orientację zwłaszcza kategorii rodzinnej i uczyć swoje pociechy, bo ta konkurencja sportowa daje wymierne efekty pod każdym względem.

W kategorii szkoły podstawowe – dziewczęta Nikola Rostankowska przed Karoliną Bączek i Oliwia Rekowską (wszystkie ze SP-14 Elbląg). Natomiast w kategorii szkoły podstawowe –chłopcy zwyciężył Kamil Bebel – SP-14. W kategorii gimnazjum - dziewczęta zwyciężyła Gabriela Szczepanik przed Karoliną Deptułą i Joanną Banach. W kategorii gimnazjum -chłopcy zwyciężył Piotr Banach (GIM. 8 – Elbląg) drugi był Mariusz Grabowski, trzeci Adrian Chojnowski obaj z gimnazjum z Kamionka Wlk. W kategorii szkoły ponadgimnazjalne - dziewczęta zwyciężyła Julia Typańska, natomiast w kategorii szkoły ponadgimnazjalne - chłopcy zwyciężył faworyt Jakub Typański (ZSTI – Elbląg). Drugi był Patryk Czapka a trzeci Dawid Piwek (obaj z MOW Kamionek Wlk.). Bardzo zacięta była walka w najliczniejszej i najmocniejszej kategorii OPEN – mężczyźni, gdzie zwyciężył Andrzej Patrejko z Morąga przed Piotrem Światkowskim i Jarosławem Mazurem.

Zawodnicy startowali zgodnie z przepisami Polskiego Związku Orientacji Sportowej. Zwycięzcy otrzymali puchary, medale, dyplomy i upominki rzeczowe. Na każdego zawodnika czekał na mecie napój chłodzący. Protestów nie zanotowano. W zawodach uczestniczyli zarówno dzieci, młodzież szkolna jak i dorośli, gdyż bieg na orientację jest sportem dla każdego.

Zawody zorganizował i przeprowadził Elbląski Klub Orienteeringu GRYF przy Klubie 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej przy wydatnym wsparciu Starostwa Powiatowego w Elblągu.

  

Ze sportowym pozdrowieniem
Prezes Klubu
Bolesław Czechowski

 

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 170747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski