Po raz pierwszy uczniowie Zespołu Szkół w Pasłęku mieli okazję uczestniczyć w niecodziennym wydarzeniu – Wieczornicy Wigilijnej, uroczystości organizowanej co roku w Domu Dziecka w Marwicy.

Na spotkanie wigilijne została zaproszona Katarzyna Panimasz - dyrektor Zespołu Szkół w Pasłęku oraz uczniowie - wolontariusze wraz z opiekunem Beatą Łuczyńską-Pyra. Wychowankowie Domu Dziecka, pod kierunkiem i z udziałem dyrektora Leszka Czyżewskiego przygotowali jasełka, nawiązujące do aktualnych wydarzeń i problemów. Występ w wykonaniu dzieci przyniósł ogrom emocji oraz wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój, a zgromadzona publiczność nagrodziła artystów gromkimi brawami.

Po przedstawieniu można było podziwiać świąteczne prace wychowawców i dzieci, zaprezentowane na kiermaszu. Przy wspólnym stole pełnym tradycyjnych przysmaków, z dziećmi i zaproszonymi gośćmi w ciepłej atmosferze, miło spędziliśmy czas.

Dziękujemy dyrektorowi, wychowawcom i pracownikom Domu Dziecka w Marwicy oraz życzymy dużo zdrowia i radości z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Wolontariusze z Zespołu Szkół w Pasłęku