Tegoroczne wyniki matur absolwentów Zespołu Szkół w Pasłęku, Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku oraz Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym bardzo ucieszyły maturzystów ale także dyrektorów szkół i samorząd powiatu elbląskiego. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży podała, że 84% absolwentów szkół ponadgimnazjalnych powiatu elbląskiego przystępujących do matury zdało egzamin maturalny. Wynikiem tym powiat elbląski zajął drugie miejsce w województwie warmińsko-mazurskim przy średniej dla województwa 76% i średniej dla całego kraju 79,5%. Tak dobre wyniki (drugie miejsce w województwie) zajął powiat elbląski także w 2012 r. i 2013 r.

W liceach ogólnokształcących 87% absolwentów zdało maturę, co stanowi czwarty wynik w województwie, przy średniej krajowej 85,2% i średniej wojewódzkiej 82%. Bardzo korzystnie wypadły także wyniki matur w technikach, gdzie matury zdało 75% absolwentów przystępujących do egzaminu maturalnego. Wynik ten daje nam także drugie miejsce w województwie. Średnia dla województwa warmińsko-mazurskiego wyniosła 65%, a średnia krajowa 68,4%.

Osoby, które nie zdały matury w większości przypadków mają szansę poprawić wyniki w sierpniu w terminie poprawkowym.

Tegoroczne wyniki matur są potwierdzeniem, że można osiągać sukcesy kształcąc się w małych aglomeracjach i małych szkołach. Wiele zależy od kadry dydaktycznej, wyposażenia placówek w pomoce naukowe, klimatu sprzyjającego dobrej pracy szkół oraz realizacji dodatkowych zajęć wspierających zainteresowania uczniów i pozwalających uzupełnić ewentualne zaległości w nauce.

Gratulujemy szczęśliwym maturzystom, a za poprawkowiczów trzymamy kciuki.

Gabriela Effenberg