Składa się z dwóch boisk: piłkarskiego o nawierzchni syntetycznej o wymiarach 30 x 62 m ogrodzonego do wysokości 4 m oraz bo­iska wielofunkcyjnego, przeznaczonego do gry w piłkę siatkową i koszykową o wymiarach 32,1 x 19,1 m ogrodzonego do wyso­kości 4 m. Na terenie obiektuznajduje siębudynek sani­tarno-szatniowy. Cały obiekt ma być profesjonalnie oświetlony. Program „Moje boisko Orlik 2012” realizowany jest przede wszystkim z myślą o dzieciach i młodzieży, aby mogły cieszyć się z uprawiania sportu w bezpiecznych warunkach na nowo­czesnych obiektach. Koszt budowy kom­pleksu wyniósłokoło 1.000 000 zł, 33% kosztów budowy pokryło Ministerstwo Sportu i Turystyki, kolejne 33% budżet województwa warmińsko-mazurskiego, a pozosta­łe samorząd. Powiat elbląski wyraził zainteresowanie programem i zgłosił w nim swój udział, proponując gotowość budowy kompleksu boisk przy Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku. Propozycja powiatu elbląskiego została zaakceptowana przez Ministerstwo Sportu i Turystki oraz Urząd Marszałkowski Wo­jewództwa Warmińsko Mazurskiego. Rada Powiatu w Elblągu zabezpieczyła środki na udział wła­sny w inwestycji.Inwestycję realizowałafirma PRESTiGE spółka z o.o. ze Szczecina. Wiosną przyszłego roku planuje się dodatkowo rozbudować obiekt o bieżnię, rzutnię do pchnięcia kulą i elementy towarzyszące.Budowa przez samorząd powiatu elbląskiego kolejnego bo­iska o nawierzchni syntetycznej przy szkole ponadgimnazjal­nej w Pasłęku pierwsze boisko oddano przyZespole Szkół w Pasłęku) zostało podyktowane potrzebą poprawy infrastruktury sportowej i zapewnieniem masowej do­stępności do uprawiania sportu dzieciom i młodzieży z Pasłęka i okolic w tym młodzieży uczęszczającej do Zespołu. W uroczystości otwarcia wzięli udział m.in: Jan Harhaj Radny Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Przewodniczący Komisji ds. Mniejszości Narodowych i Etnicznych, Waldemar Buszan Dyrektor Departamentu Sportu Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Marszałkowskiego, Małgorzata Bogdanowicz-Bartinkowska Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty, Ryszard Zagalski Przewodniczący Rady Powiatu w Elblągu, Starosta Elbląski Sławomir Jezierski, Wicestarosta Elbląski Maciej Romanowski, Wójtowie i Burmistrzowie powiatu elbląskiego, dyrektorzy szkół, Radni powiatu elbląskiego.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Otwarcie boiska sportowego przy Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Otwarcie boiska sportowego przy Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Otwarcie boiska sportowego przy Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: Otwarcie boiska sportowego przy Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku